Komitet Naukowy

Komitet Organizacyjny

 • prof. dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz – przewodnicząca
 • prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska
 • prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Kręcisz
 • dr n. med Ewa Chlebus

Przewodnicząca Komitetu:

 • prof. dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz

Co zyskuje uczestnik:

Program konferencji

Piątek: 25 września 2020

16.00 Rozpoczęcie konferencji

16.00 – 16.15 Wykład Inauguracyjny

Miejsce kosmetologii w rodzinie specjalizacji dermatologicznych i wenerologicznych
prof. dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz


16.15 – 17.10 Sesja I

1. Alergia na konserwanty w kosmetykach u chorych na trądzik różowaty. Jakich zmian możemy się spodziewać po pandemii
dr n. med Ewa Chlebus /Klinika Nova Derm w Warszawie/

2. Nowe spojrzenie na leczenie przebarwień
dr n. med Ewa Chlebus /Klinika Nova Derm w Warszawie/


17.10 – 17.20 Przerwa


17.20 – 18.20 Sesja II

1. Znaczenie kwasu hialuronowego w dermatologii estetycznej
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska /Katedra Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy/

2. Alergia kontaktowa na kosmetyki
prof. nadzw. dr hab. n. med. Beata Kręcisz /Klinika Dermatologii WSZ w Kielcach/


18.20 – 18.30 przerwa


18.30 – 19.15 Sesja III

Prawne aspekty prowadzenia praktyki kosmetologicznej
mec. Karolina Seidel /Karolina Seidel Kancelaria Adwokacka/


19.15 Zakończenie konferencji

Poznaj naszych ekspertów

unnamed

Prof. dr hab. n. med.
Barbara Zegarska

Zobacz profil
unnamed (1)

Dr hab.
Ewa Chlebus

Zobacz profil
unnamed (2)

Prof. dr hab. n. med.
Magdalena Czarnecka-Operacz

Zobacz profil
karolina biznes 4k-6


mec. Karolina Seidel

Zobacz profil

Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

Uznany z ponad 35 letnim doświadczeniem specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii a także specjalista alergologii. Prof. Zegarska ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie w 1979 roku, uzyskując dyplom lekarza medycyny. W 1988 roku przystąpiła do egzaminu specjalizacyjnego, otrzymując z wyróżnieniem tytuł specjalisty II stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii. Następnym krokiem w jej karierze zawodowej było uzyskanie w 1993 roku uchwałą Rady Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Bydgoszczy tytułu doktora nauk medycznych na podstawie przeprowadzonej rozprawy doktorskiej pt. „ Procesy patologiczne w górnym odcinku przewodu pokarmowego u pacjentów z trądzikiem różowatym i rola alergenów pokarmowych w etiopatogenezie tej choroby”, a rok później w 1994 roku kolejnej specjalizacji II stopnia z zakresu alergologii, również z wyróżnieniem. W 2010 roku na podstawie rozprawy habilitacyjnej „Mechanizmy starzenia się skóry w aspekcie badań klinicznych, morfologicznych i immunomorfologicznych” otrzymała tytuł doktora habilitowanego w zakresie medycyny w dziedzinie dermatologia.

Profesor Barbara Zegarska przez 18 lat była dyrektorem Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej w Bydgoszczy, a od 2001 roku pełni funkcję kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu, jest również konsultantem wojewódzkim ds. dermatologii i wenerologii, województwa kujawsko-pomorskiego, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), przewodniczącą Oddziału Bydgoskiego PTD i v-ce przewodniczącą Sekcji Dermatologii Estetycznej PTD, członkiem EADV (Europejskiej Akademii Dermatologii i Wenerologii) i Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Od ponad 14 lat zajmuje się zabiegami odmładzającymi oraz kosmetologią leczniczą i pielęgnacyjną. Głównym kierunkiem jej badań naukowych są: procesy starzenia się skóry, preparaty Anti-Aging, trądzik pospolity i różowaty. Zajmuje się również problemami skóry suchej i chorób alergicznych, a zwłaszcza Atopowego Zapalenia Skóry, przyczyną i możliwościami terapeutycznymi procesu wypadania włosów, chorobami paznokci oraz zmianami nowotworowymi skóry.

Prof. Barbara Zegarska jest autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych z zakresu dermatologii, alergologii, dermatologii estetycznej oraz nowotworów skóry. Bierze czynny udział w konferencjach krajowych, jak i zagranicznych, wygłaszając wykłady. Jest członkiem Rady Naukowej takich czasopism jak: „Dermatologia Estetyczna” oraz „Medycyna Estetyczna i Anti-Aging”. Bierze udział w szkoleniu lekarzy specjalizujących się z zakresu dermatologii oraz dermatologii estetycznej. Aktywnie angażuje się w projekty naukowe, organizację konferencji naukowych, warsztatów interaktywnych oraz promocyjnych akcji zdrowotnych takich jak: „Melanoma Day – badaj znamiona”, „Szkoła Atopii”, „ Kobieta menopauzalna”, „ Walka z trądzikiem pospolitym”, czy „Moja Kobiecość”, obejmujących zagadnienia z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii, a także zaburzeń odżywiania, problemów terapeutycznych oraz pielęgnacji skóry u kobiet w różnych okresach życia.

Prof. Barbara Zegarska specjalizuje się w leczeniu różnego typu schorzeń skóry włosów i paznokci oraz chorób alergicznych skóry. Wykonuje wszystkie typy zabiegów leczniczych, takich jak: krioterapia, elektrokoagulacja, laseroterapia, dermatochirurgia oraz zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej. Specjalizuje się w zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia trądziku różowatego i pospolitego z udziałem zarówno laseroterapii jak i peelingów i fototerapii oraz zabiegami pielęgnacyjnymi. Łączy zabiegi w przypadku wypadania włosów, np. karboksyterapię z mezoterapią i naświetlaniami lampą LED lub fototerapią UVB. Mając do dyspozycji w swojej klinice dużą gamę nowoczesnego sprzętu ( Zaffiro, Ulthera, Laser CO2, Fraxel, karboksyterapię, Palomar Star Lux, I-lipo) i możliwość wykonania zabiegów z zakresu kosmetologii medycznej, wykonuje zabiegi odmładzające, niwelujące objawy starzenia się skóry oraz defektów takich jak: blizny, rozstępy czy cellulit. Kompleksowa pielęgnacja oraz zalecane terapie domowe pozwalają na osiąganie dobrych efektów leczniczych i kosmetycznych.

Dr hab. Ewa Chlebus

Lekarz dermatolog z ogromnym doświadczeniem klinicznym, jeden z najlepszych specjalistów w Polsce. Samodzielnie opracowała wiele unikalnych metod leczenia i odmładzania skóry. Po latach praktyki lekarskiej osiąga wyjątkowe efekty w terapii najbardziej uporczywych i trudnych schorzeń dermatologicznych. Zajmuje się m.in. ciężkimi postaciami chorób skóry twarzy, szczególnie trądziku i trądziku różowatego, usuwaniem przebarwień oraz nieinwazyjnymi metodami poprawy jakości skóry w tym diagnostyką i leczeniem nietolerancji i alergii na kosmetyki. Jest wielką zwolenniczką pilingów medycznych i lekarzem, który w wykonywaniu tych zabiegów ma największe w Polsce doświadczenie. W ciągu ponad 20. lat praktyki dermatologicznej opracowała wiele autorskich procedur złuszczania skóry. Wiele receptur pilingów pochodzących ze światowych laboratoriów zmodyfikowała tak, aby jak najlepiej odpowiadały potrzebom skór wrażliwych, naczyniowych, typowych dla populacji polskiej (wiecej na ten temat w wywiadzie z dr Ewą Chlebus). Dr Ewa Chlebus jest też jednym z niewielu specjalistów w zakresie dermatologii estetycznej, którzy – dla uzyskania jak najlepszego efektu – potrafią umiejętnie łączyć najnowocześniejsze i najskuteczniejsze metody, jakie obecnie proponuje się w medycynie estetycznej (np. pilingi i zabiegi laserowe).

Dr Ewa Chlebus to nie tylko lekarz-praktyk, ale także autorytet w środowisku naukowym. Jej wieloletnie doświadczenie w leczeniu cieżkich postaci chorób skóry twarzy oraz terapii leczniczo-odmładzających z zastosowaniem zabiegów złuszczających jest zauważane i doceniane w gronie lekarzy – dermatologów. Wykłady, które dr Chlebus od wielu lat wygłasza podczas zjazdów naukowych w kraju i na świecie, zawsze wzbudzają wielkie zainteresowanie i entuzjazm słuchaczy. Podobnie, wielkie powodzenie maja prowadzone przez nią szkolenia dla dermatologów.

Dr Chlebus jest też autorką licznych publikacji i badań naukowych w dziedzinie dermatologii klinicznej oraz współautorką książek: „Medycyna estetyczna w praktyce” i „Dermatochirurgia”. Jest recenzentem “biblii dla lekarzy”, za jaką uznaje się książkę pt. “Fizjologia skóry” autorstwa znanych amerykańskich specjalistów: Zoe Diany Draelos i Petera T. Pugliese’a.

Umiejętności dr Ewy Chlebus cenią także media. Jako ekspert w zakresie dermatologii i dermatologii estetycznej gości ona na łamach wielu magazynów dla kobiet, często bierze udział w programach telewizyjnych poświęconych zdrowiu i urodzie (więcej…). To jeden ze sposobów, w jaki dr Ewa Chlebus promuje wiedzę na temat możliwości dbania o zdrowie skóry i urodę wśród Polek. Tej misji podjęła się na początku lat 90. kiedy medycyna estetyczna zaczynała się w Polsce dopiero rozwijać. W 1999 roku wraz z niewielka grupą specjalistów założyła Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Stworzyła też jeden z pierwszych w Warszawie gabinetów medycyny estetycznej, w którym wykonywała m.in. pierwsze pilingi medyczne.

Obecnie, wraz z mężem, dr. Maciejem Chlebusem, prowadzi Klinikę Nova Derm, która należy do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w Polsce. To ośrodek, w którego ofercie nie ma przypadkowych terapii czy zabiegów. Wszystkie metody sa podporządkowane stworzonej przez dr Ewę Chlebus filozofii, wg której źródłem piękna jest zdrowa, w przemyślany sposób pielęgnowana skóra. Dlatego Nova Derm z założenia proponuje kompleksowe podejście do zdrowia i urody. Prócz zabiegów leczniczych, odmładzających i upiekszających, Klinika oferuje swoim Pacjentom także pakiet zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej oraz naczyniowej, endokrynologii, a także kardiologii.

Profesor dr hab. n. med. Magdalena Czarnecka-Operacz

 jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalistką w zakresie dermatologii i wenerologii oraz alergologii. Pełni funkcję ordynatora Oddziału Kobiecego w Katedrze i Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie dodatkowo jest Kierownikiem Ośrodka Diagnostyki Chorób Alergicznych. Do zakresu jej obowiązków należą też między-kliniczne konsultacje trudnych przypadków chorób skóry u dzieci.

Jej głównymi zainteresowaniami naukowo-badawczymi jest alergologia oraz immunologia kliniczna, a zwłaszcza alergiczne choroby skóry, alergenowa immunoterapia swoista oraz jej zastosowanie w dermatologii, jak również  reakcje polekowe. Tym właśnie zagadnieniom poświeciła swoją pracę doktorską oraz habilitacyjną jak również szereg projektów naukowych przeprowadzonych w kraju i za granicą. Miedzy innymi w 2011/2012 roku zrealizowała 6-cio miesięczny projekt badawczy w zakresie immunologii doświadczalnej w ramach stypendium naukowego KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst), w Klinice Dermatologicznej w Magdeburgu.

Dorobek naukowy prof. dr  hab. M. Czarneckiej-Operacz  to ponad 240 publikacji naukowych w tym 107 oryginalnych prac twórczych, 87 prac poglądowych, 29 publikacji różnych oraz 17 rozdziałów w podręcznikach. Przez cały okres pracy w Klinice Dermatologicznej aktywnie uczestniczyła w licznych kongresach, zjazdach, sympozjach i konferencjach naukowych czego wyrazem było zaprezentowanie ponad 310 doniesień oraz komunikatów zjazdowych. Na liście PubMed znalazło się 37 jej publikacji naukowych.

W Polsce prof. dr hab. M. Czarnecka-Operacz jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Przewodniczącą Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Przewodniczącą Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, V-ce Przewodniczącą Sekcji Alergologicznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz V-ce Przewodniczącą Sekcji Immunoterapii Swoistej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Z dn. 21.12.2012  powołana przez Ministra Zdrowia na Członka Zespołu Koordynacyjnego D/S Leczenia Biologicznego w Łuszczycy Plackowatej, oraz z dn. 1.09.2013 Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Alergologii w woj. Wielkopolskim.

W Unii Europejskiej jest Prezydentem Sekcji Dermatologicznej i Wenerologicznej  Europejskiej Unii Lekarzy Specjalistów (UEMS – European Union of Medical Specialists). W ramach UEMS jest odpowiedzialna za organizację corocznego Europejskiego Egzaminu Specjalizacyjnego w zakresie dermato-wenerologii i osobiście nadzoruje jego przebieg. Dodatkowo zaangażowana jest w  akredytację międzynarodowych kongresów, sympozjów, konferencji i szkoleń edukacyjnych w w/w. dziedzinie zgodnie z europejską dyrektywą dotyczącą powszechnego obowiązku szkolenia ustawicznego lekarzy specjalistów (EACCME – European Accreditation Council for Continuing Medical Education, UEMS). Akredytacji tej podlegają wszelkie międzynarodowe po-dyplomowe programy edukacyjne  w tym również w zakresie e-learning. Jest też czynnie zaangażowana w procesie kontroli stałego doskonalenia lekarzy specjalistów (CPD – Continuing Professional Development, UEMS) ściśle współpracując z Europejską Akademią Dermatologii i Wenerologii (EADV) oraz w kontrolę jakości uniwersyteckich ośrodków szkoleniowych na terenie Unii Europejskiej (Visitation Charter, UEMS). W roku 2008 została przyjęta w poczet członków EDF (European Dermatology Forum) i uczestniczy w pracach grupy ekspertów dotyczących harmonizacji nauczania przed-dyplomowego w zakresie dermatologii i wenerologii. W styczniu tego roku uruchomiony został program współpracy EDF, dermato-wenerologicznego programu edukacyjnego „DO IT” oraz ERASMUS (e-learning) , do którego została powołana.

 Profesor M. Czarnecka-Operacz jest członkiem European Academy of Dermatology and Venereology (EADV), European Academy of Paediatruic Dermatology (EAPD), European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI), European Society of Contact Dermatitis (ESCD) oraz  European Society of Dermatological Rresearch (ESDR). W ramach EAACI bierze udział w pracach i projektachSekcji Dermatologii , Sekcji Okulistyki oraz Grupy Zainteresowań Polekowymi Działaniami Niepożądanymi. Natomiast w ramach ESCD pracuje w sieci monitorowania częstości i charakterystyki alergii kontaktowej w populacji europejskiej.

Bardzo ważnym elementem jej działalności naukowo-badawczej są prace prowadzone w zakresie aerobiologiii. W Ośrodku Diagnostyki Chorób Alergicznych Katedry i Kliniki Dermatologii UM w Poznaniu, w powołaniu którego aktywnie uczestniczyła i którego jestem kierownikiem prowadzimy stały monitoring pyłkowy. W tym zakresie ośrodek ten należy do Ogólnopolskiej i Europejskiej Sieci Monitoringu Pyłkowego.  Opracowywane są wspólnie Kalendarze Pyłkowe dla miasta Poznania i okolic, co stanowi istotny element informacyjny oraz uzupełnia współpracę pomiędzy lekarzem alergologiem, a pacjentem uczulonym na sezonowe alergeny powietrznopochodne. Niedawno Ośrodek Diagnostyki Chorób Alergicznych został włączony do międzynarodowego projektu aeropalinologicznego w 7 Projekcie Ramowym jako partner pracowni Agrobiologicznej Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu. 

 Prof. dr hab. Magdalena Czarnecka-Operacz jest redaktor naczelną czasopisma „Wiadomości Dermatologiczne” oraz członkiem rady naukowej kwartalnika „Alergia” ,  „Postępy Dermatologii i Alergologii”, „Dermatologica”, „Alergia i Immunologia”, „Alergoprofil”, „Alergologia Polska” oraz „Dermatologia Estetyczna”.

KAROLINA SEIDEL – adwokat, specjalista w prawie medycznym, medycynie estetycznej oraz branży Beauty. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studiów podyplomowych  Prawa Medycznego i Bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie. W 2013 roku rozpoczęła budowanie własnej kancelarii pod nazwą Karolina Seidel Kancelaria Adwokacka, której siedziba aktualnie mieści się w Warszawie. 

Prowadzi szkolenia i jest prelegentem na wielu konferencjach z branży medycznej adresowanych do lekarzy różnych specjalności, osób wykonujących zawody medyczne oraz kosmetologów.

Doradza i pomaga właścicielom i osobom zarządzającym klinikami medycyny estetycznej i ośrodkami spa w bieżących problemach prawnych związanych  z prowadzoną działalnością, w tym prawidłowym prowadzeniem dokumentacji medycznej i procedurami reklamacyjnymi w związku z zabiegami upiększającymi. 

Reprezentuje strony w sporach związanych z błędami lekarskimi, w tym również przed sądami i komisjami ds. zdarzeń medycznych. 

Konferencja realizowana w trybie ON-LINE

Sponsorzy i Partnerzy

Jeżeli Państwa firma jest zainteresowana udziałem w Ogólnopolskiej Konferencji Problemy Alergologiczne w kosmetologii ON-LINE, serdecznie zapraszamy do współpracy. Prosimy o przesłanie zapytania, korzystając z przycisku obok. Wówczas prześlemy Państwu szczegółową ofertę.

Patronat medialny

Rejestracja

Konferencja jest adresowana do specjalistów i praktyków – kosmetologii, dermatologii, medycyny estetycznej, alergologii oraz dziedzin pokrewnych.
A także wszystkich osób, zainteresowanych problemami alergologicznymi w kosmetologii.

Aby dokonać rejestracji, prosimy wypełnić formularz, klikając odpowiedni przycisk REJESTRACJA, który znajduje się obok. Po poprawnym wypełnieniu formularza zostanie wysłane do Państwa e-mailem potwierdzenie z informacjami o sposobie zakończenia procesu rejestracji.

Dostęp do konferencji on-line na podstawie indywidualnego hasła.

BEZPŁATNA REJESTRACJA

W ramach opłaty zapewniamy:

 • Pełen dostęp do streamingu HD „live” z konferencji ze studia w Poznaniu
 • Nieograniczony dostęp do zapisu poszczególnych sesji w trybie „on-demand” w okresie 1 miesiąca od zakończenia spotkania
 • Pakiet materiałów konferencyjnych do pobrania w wersji PDF (program, streszczenia, materiały partnerów medialnych i sponsorów)
 • Możliwość pełnej interakcji z prowadzącymi wykłady na bazie czatu on-line
 • Możliwość pełnej interakcji z prowadzącymi wykłady na bazie czatu on-line
 • Certyfikat udziału

ZOBACZ RÓWNIEŻ...

Dane kontaktowe

Napisz do nas

SANS SOUCI
Damian Gruszczyński, Ewa Maza sp. j.
ul. Zakręt 16
60-351 Poznań

www.sans-souci.pl

Kontakt w sprawach rejestracji uczestników (także przez firmy):
Ewa Maza
+48 500 096 778
ewa.maza@sans-souci.pl

Kontakt dla sponsorów:

Kontakt dla wykładowców:
Ewa Maza
+48 500 096 778
ewa.maza@sans-souci.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest G Eventsfactory, ul. Lipowa 41a/10, 62-100 Wągrowiec, NIP 766 109 70 00; SANS SOUCI, Damian Gruszczyński, Ewa Maza sp.j. ul. Zakręt 16, 60-351 Poznań, NIP: 7792443773

REJESTRACJA


KOSMETOLODZY

Prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego

REJESTRACJA


Lekarz w trakcie specjalizacji

Prosimy o wybranie opcji udziału z kolacją lub bez kolacji (koszt kolacji – 50 zł – zostanie doliczony do ceny uczestnictwa w konferencji).

REJESTRACJA


Członkowie Poznańskiego Oddziału PTP

Prosimy o wybranie opcji udziału z kolacją lub bez kolacji (koszt kolacji – 50 zł – zostanie doliczony do ceny uczestnictwa w konferencji).

Rejestracja na konferencję


Aby zapisać się na konferencję prosimy o wypełnienie formularza poniżej.
Na podany adres email zostanie wysłany link do transmisji oraz hasło dostępowe.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym dla potrzeb realizacji szkolenia i przetwarzania ich przez DG Eventsfactory, ul. Lipowa 41a/10, 62-100 Wągrowiec, NIP 766 109 70 00; SANS SOUCI, Damian Gruszczyński, Ewa Maza sj., ul. Zakręt 16, 60-351 Poznań, NIP: 7792443773, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym w celach marketingowych i promocyjnych przez DG Eventsfactory, ul. Lipowa 41a/10, 62-100 Wągrowiec, NIP 766 109 70 00; SANS SOUCI, Damian Gruszczyński, Ewa Maza sj., ul. Zakręt 16, 60-351 Poznań, NIP: 7792443773, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Cię zainteresuje…

XXI Konferencję Naukowo-Szkoleniową
Alergologów, Pneumonologów
i Immunologów Klinicznych w Kazimierzu Dolnym

www.alergologia-kazimierz.pl


Pneumonologia i nie tylko...

www.pneumonologiainietylko.pl


Szkoła Aerozoloterapii 2019

www.aerozoloterapia.com

x

Facebook